Oblíbené (0)

Shark in the park

Když se propojí dva fajn projekty. A co z toho vznikne.

Scházelo mi na českém trhu hezké oblečení pro děti. A teď, ať se neurazíte, ale mě už nebaví všechny ty design markety, kde se představují vlastně všichni s tím samým - turkáče, sovičky a sobíci. Pro mě bylo velké potěšení potkat po letech Báru, která přinesla svou módní značku pro děti, vtipně pojmenovanou Shark in the park. (Vidíte to logo? Tak už to mě dostalo.)

Chodila jsem kolem jejího stánku a zkoumala a zkoumala. A až později mi došlo, že se vlastně známe z dob minulých a ještě z práce nad jiným projektem. Svět je malý.

Chtěla bych vás nalákat a nasměrovat. Rozhodně stojí, alespoň navštívit její FB a nebo rovnou e-shop. Nákup u ní, vás bude rozhodně bavit a její oblečení rozhodně taky. A chcete-li ji potkat na živo, tak se stavte na květnovém Festivalu Mini.

sharkinthepark

Nová kolekce THE CITY JUNGLE jaro/léto 2017 je pro děti od 1-10 let. Kolekce je inspirovaná divokou přírodou v tropickém pásmu, což se promítá jak do barevnosti, tak do motivů potisků. Je plná kvalitně ušitých a vzájemně dobře sladitelných kousků s praktickými detaily. Vedle, mikin a triček s tradičně vtipnými obrázky, pohodlných tepláčků a široké nabídky doplňků se můžete těšit i na oblečení pro nadcházející léto jako jsou šaty, sukýnky a kraťasy. Celá kolekce je ušitá v lokálních českých dílnách z certifikovaných látek od tuzemských dodavatelů a všechny obrázky jsou tištěné ekologickými barvami.

 

 

Pokud chcete vědět, kdo stojí za značkou a kdo vytváří hadříky na vaše pupíky, tak je to již zmíněná Bára. Na své FB stránce píše: "Svou práci dělám naplno, v podmínkách, které si sama volím a ačkoli to zní jako klišé, tak jí dělám s opravdovou láskou. Pracuji s lidmi, s kterými pracovat chci a dělám věci, které dělat chci. A proto mě to baví. Oblečení, které navrhuji, nechávám vyrábět v českých dílnách. Jsou to malé firmy, často rodinné. Vznikají nám pěkné vztahy. Dodavatele hledám také v Česku, často mi říkáte, že mám kvalitní látky. No bodejť by ne, s těmi čínskými nemají nic společného. A mají certifikát pro děti do 3 let. Záleží mi totiž na tom, aby oblečení, které dělám, bylo pro děti vhodné."
 

 
Bára si vše vytváří sama, s citem jejím vlastním. Když jsme zjišťovala detaily ohledně potisků, Bára mi odpověděla naprosto jasně: "Mám ráda trochu zasněné a trochu vtipné motivy, kde si každý může najít svůj příběh a u dětí to platí obzvlášť. Tyhle obrázky většinou používám na holčičí věci, ale například medvěd s buřinkou je univerzální. Úplně stejně mám ráda minimalismus, takže některé obrázky jsou velmi jednoduché, například minulá kolekce byla protkaná prvky origami a to nejen na potiscích, ale taky na textilních aplikacích. Obrázky si navrhuju sama, ručně je kreslím, líbí se mi, když je vidět lidská nedokonalost. Vlastně jsem si takhle navrhla i logo. Vše zkouším na synovi, ráda poslouchám, který z obrázků se mu líbí nejvíc, někdy dávám i na jeho rady."
 
A u nás jednoznačně vedou legíny. Sice bez potisku, ale co už. Co u vás?
 
 
 
Myslím, že máme hodně podobný pohled na věc. Jen Bára je o mnoho kroků dál. Je to detailistka. Má mnoho zkušeností z výroby a je fakt dobrá v tom co dělá. A proto jsem ráda, že se naše cesty setkaly, dokonce již po druhé. A tentokrát z toho už něco opravdu vznilo. Houpací prkno s její grafikou medvěda s buřinkou. Je ňuňu.
 
 
Je to další z projektů, které vznilky jen tak, že slovo dalo slovo. Takže pokud je Shark in the park vaše srdcovka, je to naprosto jasné. Měli byste mít i tuto limitku :)
 
Tohle i další gravírovaná prkna, si můžete prohlédnout na eshopu.