Postřeh! Vyjmenovaná slova

"Sytý býk klopýtl o plyšového sýčka. Pyšně se zapýřil. Ač syt, dál přežvykoval byliny." Staňte se králem vyjmenovaných slov. Stačí jen bystré oči a rychlá ruka. Při hře se nejen pobavíte, ale buďte si jisti, že psaní i/y po obojetných souhláskách už bude vždy pohodička.

Svižná hra Postřeh! Vyjmenovaná slova prověří vaše znalosti nejen slov vyjmenovaných, ale také „nevyjmenovaných” chytáků.

Plnohodnotně ji využijete jak ve třídě, tak doma.

Skladem
485 Kč

Komu je hra určena? Hra je ideální zejména pro děti 3. a 4. ročníku v období, kdy se seznamují s vyjmenovanými slovy. S úspěchem ji využijí i starší děti pro zábavné opakování a upevňování učiva.

Produkt obsahuje: 105 oboustranných karet základní pravidla a herní varianty přehled vyjmenovaných slov a chytáků

Krabička obsahuje 8 karetních her.

Ty jsou rozdělené podle barev:

vyjmenovaná slova po B - červená

vyjmenovaná slova po L - modrá

vyjmenovaná slova po M - zelená

vyjmenovaná slova po P - fialová

vyjmenovaná slova po S - žlutá

vyjmenovaná slova po V - hnědá

vyjmenovaná slova po Z - oranžová

mix vyjmenovaných slov - barevná

 

Ke hře můžete využít sady pro jednotlivá vyjmenovaná slova + slova příbuzná. Nebo sadu karet s kombinací všech vyjmenovaných slov.

Co se děti naučí: zafixovat si správný pravopis u vyjmenovaných slov vytvářet věty s vyjmenovanými slovy a chytáky hrát si, bavit se a vyblbnout se s vyjmenovanými slovy

Princip hry: V jakékoliv dále uvedené hře jde o to najít stejný text na dvou kartách.

Začněte vždy tím, že si vyberete variantu karet jedné barvy.

Zahoď! Karty rozdejte mezi všechny hráče. Přebývající kartu (nebo kartu nejmladšího hráče) položte na stůl, aby ji všichni viděli. Kdo vidí shodné slovo na své a středové kartě, přečte ho a odloží kartu na středový balíček. Odložit ji může jen ten, kdo jako první řekl správné slovo. Vyhrává hráč, který se jako první zbaví všech svých karet.

Ber! Rozdejte každému hráči po jedné kartě. Zbývající nechte příslušnou barvou dolů (ta, kterou hrajete) jako středový balíček. Kdo vidí shodné slovo na své a středové kartě, pojmenuje ho a kartu ze středového balíčku vezme k sobě. Vyhrává hráč, který má na konci hry nejvíce karet.

Všichni proti všem! Karty rozdejte mezi všechny hráče. Přebývající kartu si vezme nejstarší hráč. Hráči si všechny své karty položí na hromádku příslušnou barvou vzhůru a přikryjí rukou, aby je nikdo před začátkem hry neviděl. Po odpočtu 3-2-1-teď hráči odkryjí své hromádky karet, aby na ně ostatní viděli. Svrchní kartu ze svého balíčku si vezmou do ruky. Všichni se souběžně snaží zbavit svých karet tak, že hledají některé slovo z karty, kterou drží v ruce, na svrchní kartě balíčků ostatních hráčů.

 

Tipy na další aktivity pro jednotlivce a skupinu:

Vezmete jednu kartu ze sady “mix” a slova opíšete na papír. Úkolem pak je:

napsat ke každému slovu, kolikáté je v řadě svých vyjmenovaných slov

napsat ke každému slovu vyjmenované slovo před ním a za ním

na každé slovo na kartě vymyslet větu, lze používat slova příbuzná

všechna slova z karty použít v příběhu, lze používat slova příbuzná

určit slovní druhy všech slov - určit mluvnické kategorie vybraného podstatného jména a vyskloňovat ho

k jednomu slovesu, podstatnému a přídavnému jménu z karty napsat co nejvíce příbuzných slov

nakreslit na jiný papír obrázky vyjmenovaných slov ze své karty a dát je někomu jinému uhádnout

ve dvojicích předvádět pantomimou vyjmenovaná slova z karty

 

Tip na hru pro rodinu. Smích zaručen! Hrajete s kartami “mix” (kombinace všech vyjmenovaných slov) a všichni proti všem. Každý hráč hraje jednou v jednom kole. Jsou tři hrací kola - “hraju”, “mluvím”, “kreslím”.

Hraju: Jeden hráč si vezme náhodně kartu a začne předvádět uvedená vyjmenovaná slova. Ostatní hráči hádají. Kdo správně odhalí vyjmenované slovo z pohybového ztvárnění předvádějícího, získává bod. Z jedné hry lze tedy získat 8 bodů. Poté si novou kartu vybere další hráč.

Mluvím: Jeden hráč si vezme náhodně kartu a začne postupně popisovat uvedená vyjmenovaná slova. Ostatní hráči hádají. Kdo správně odhalí tajný popis, získává bod. Z jedné hry lze tedy získat 8 bodů. Poté si novou kartu vybere další hráč.

Kreslím: Jeden hráč si vezme náhodně kartu a začne postupně kreslit uvedená vyjmenovaná slova. Ostatní hráči hádají. Kdo správně odhalí malířskou zprávu, získává bod. Z jedné hry lze tedy získat 8 bodů. Poté si novou kartu vybere další hráč. Vítězí hráč s nejvyšším počtem bodů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu