O nás

Utukutu je tu pro děti rodičů s dobrým vkusem a smyslem pro humor

Když se stanete rodiči, neustále řešíte témata kolem dětí. Jedním z nich je i bezpečné a pohyb rozvíjející prostředí. A to jsem řešila i já! V době, kdy se narodily moje děti nebyly na trhu žádné pomůcky, které by byly bezpečné, děti bavily, rozvíjely jejich pohybové dovednosti a tím sílilo jejich tělo i mysl. Nedílnou součást vnímám v designu, který je pro mne důležitý. Díky tomu vznikl náš první produkt Houpací prkno. Spojuje výše popsané a navíc skvěle padne do každého interiéru svou ladností.

Houpací prkno a další námi vyráběné pomůcky přináší radost a pohyb do našich i vašich rodin. A to je naše cesta. Vymýšlení a teď už i vybírání hraček a pomůcek pro děti, které mají smysl, jsou krásné, kvalitní a nadchnou vás i vaše děti. 

Tehdy, v roce 2014, ještě pod značkou Houpací prkno jsme pomalu začali budovat rodinnou firmu. V roce 2016 jsme se přejmenovali na Utukutu. To totiž o nás vypovídá víc. Utukutu znamená hravost a radost. A ta je protkaná v každém z nás, kdo Utukutu tvoří.  

V polovině roku 2022 jsem otevřela prodejnu Utukutu radost na pražských Vinohradech. Tím se celý projekt rozrostl a já mohla začít tvořit větší portfolio produktů pro děti. V radosti totiž představujeme i další výrobce a krásné hračky, pomůcky, knížky a všelijaké doplňky, právě pro děti od narození do cca 8 let.

 gabriela-hrdina_optimized

Děkuji vám za přízeň.

Gábi Hrdina (zakladatelka Utukutu) a nejstarší dcera Zoe.

 

Prozkoumat e-shop (3)

 

Utukutu je vše, na čem vám záleží 

kvalita

Kvalita

Kvalita je pro nás/vás nadevše. Víme, že chcete hračky, které vydrží i ta nejdivočejší dobrodružství a nesedne na ně prach po pár použitích. Proto jdeme proti stereotypům, dáváme si záležet na výběru materiálů i poctivém zpracování, abychom vyrobili pro vaše děti hračky, které mohou zdědit i další generace.

 

 bezpecnost

Bezpečnost

Dětský svět je jedna velká divočina, která vaše myšlenky na bezpečnost a zdraví vašich dětí udržuje neustále ve střehu. Být rodičem aktivních dětí je někdy vyčerpávající. Proto jsme tak pyšní na to, že s utukutími hračkami si alespoň na chvíli můžete odpočinout. Při návrhu hraček spolupracujeme s odborníky na zdravý pohyb dětí a hračky testujeme v akreditovaném institutu pro kontrolu a certifikaci hraček a splňují nejpřísnější EU normy. O certifikátech a o tom, jak hračky vznikají si můžete přečíst více v článku Hračky pro děti, co to znamená a obnáší.

 

design 

Design

Myslíme na rodiče, kteří mají skvělý vkus a doma to chtějí mít vymazlené i tehdy, když mají děti hrací koutek třeba v obýváku. Utukutí hračky proto navrhujeme tak, aby nejen skvěle sloužily dětem, ale staly se i přirozenou součástí interiéru.

 

 ekologie

Ekologie

Máte rádi přírodu, záleží vám na prostředí kolem sebe a nakupujete zodpovědně a uvědoměle. Budeme si skvěle rozumět, protože my také! Být ekologičtí je pro nás norma a máme radost, že vám můžeme nabídnout hračky ze dřeva ze šetrně obhospodařovaných lesů. I pro barvy a laky platí, že používáme pouze ty kvalitní, certifikované a ekologické, takže si můžete být jistí, že vaše dítko bude v bezpečí, i když se mu zachce hračky ožužlávat. A všechny naše obaly můžete samosebou recyklovat.

 

komunita 

Komunita

Naše komunita jste v prvé řadě vy a vaše utukuťata. Velcí i malí zákazníci. Designéři. Partneři. Obchody a e-shopy. A v neposlední řadě tým lidí, který pro vás Utukutu tvoří, dennodenně vyrábí a s láskou se o vás stará, aby se vám u nás hezky nakupovalo.

Jsme na vás hrdí, že jste se rozhodli nákupem podpořit poctivé řemeslo a lidi, kteří mu dávají  krásnou podobu. Podobu, která pomáhá dětem s objevováním světa bezpečně a hravě. 

 

 

Prozkoumat e-shop (3)

 

 

 

  

 

 

Ocenění

Forbes      Goodwill      Maminka_roku      Minor      Zivnostnik_roku       Spravna_hracka

 

 

 

 

Zajímavé články

Forbes - https://forbes.cz/mate-eshop-at-jste-svetovi-nechte-si-poradit-od-cecha-kteremu-se-to-povedlo/

iDnes - https://www.idnes.cz/finance/prace-a-podnikani/viktor-a-gabina-hrdinovi-utukutu-podnikani.A181011_053840_podnikani_mrs

Rozhovor s Lucií Václavkovou - https://lucie.vaclavkova.com/gabi-hrdina-ze-statni-spravy-k-houpacimu-prknu/

Fučík - https://www.fucik.cz/publikace/rozhovor-s-viktorem-hrdinou/

Montessori praxe - Rozhovor

Blesk - Hravé prkno, které rozhýbe celou rodinu 

emimino - Gábina propojila dospělácký svět s tím dětským - příběh

czechdesign - Vyrůstat s designem od mala

    

Prozkoumat e-shop (3)

 

Kdo za Utukutu mluví, kdo ho tvoří a vyrábí?

My vám máváme z Utukutu a děkujeme vám za vaší podporu při výběru hraček a sportovních pomůcek pro děti i dospělé. Gábi, Viktor a zbytek partičky

  Gabriela_Hrdina_2  Viktor_hrdina_1

 

 

Zpět do obchodu