O nás

byt-utukutu 

    

Utukutu jsou designové pomůcky a hračky 

vymyšlené na míru potřebám dětství.

 

Na okraji Prahy, v malé truhlářské dílně, vyrábíme od roku 2014 produkty Utukutu. Dřevěné, barevné hračky pro děti, které rozvíjí jejich pohyb a fantazii. A hlavně děti neskutečně baví. Utukutu má i tým vlastních dětí, celkem 12 kousků, se kterými vždy vše pečlivě zkoušíme a testujeme.

Od prvního prkna dodnes sami zajišťujeme celou výrobu, všechny produkty vymýšlíme a zkoušíme, vylepšujeme, kontrolujeme, balíme a posíláme k vám. A od prvního prkna nás to pořád moc baví. Utukutu naše životy velmi ovlivnilo. Vzniklo díky našim dětem a jejich potřebám. Milujeme samotné produkty i jejich výrobu. A baví nás dospělí i děti, kteří k Utukutu přistupují s dětskou otevřenou myslí a fantazií.

 

 

Proč Utukutu?

 

Kvalita: 

Kvalita je pro nás/vás nadevše. Víme, že chcete hračky, které vydrží i ta nejdivočejší dobrodružství a nesedne na ně prach po pár použitích. Proto jdeme proti stereotypům, dáváme si záležet na výběru materiálů i poctivém zpracování, abychom vyrobili pro vaše děti hračky, které mohou zdědit i další generace.

 

Bezpečnost:

Dětský svět je jedna velká divočina, která vaše myšlenky na bezpečnost a zdraví vašich dětí udržuje neustále ve střehu. Být rodičem aktivních dětí je někdy vyčerpávající. Proto jsme tak pyšní na to, že s utukutími hračkami si alespoň na chvíli můžete odpočinout. Při návrhu hraček spolupracujeme s odborníky na zdravý pohyb děti a hračky testujeme v akreditovaném institutu pro testování a certifikaci hraček a splňují nejpřísnější EU normy.

 

Design:

Myslíme na rodiče, kteří mají skvělý vkus a doma to chtějí mít vymazlené i tehdy, když mají děti hrací koutek třeba v obýváku. Utukutí hračky proto navrhujeme tak, aby nejen skvěle sloužily dětem, ale staly se i přirozenou součástí interiéru.

 

Ekologie:

Máte rádi přírodu, záleží vám na prostředí kolem sebe a nakupujete zodpovědně a uvědoměle. Budeme se skvěle rozumět, protože my také! Být ekologičtí je pro nás norma a máme radost, že vám můžeme nabídnout hračky ze dřeva ze šetrně obhospodařovaných lesů. I pro barvy a laky platí, že používáme pouze ty kvalitní, certifikované a ekologické, takže si můžete být jistí, že vaše dítko bude v bezpečí, i když se mu zachce hračky ožužlávat. A všechny naše obaly můžete samosebou zrecyklovat.

 

Komunita:

Naše komunita jste v prvé řadě vy a vaše utukuťata. Velcí i malí zákazníci. Designéři. Partneři. Obchody a e-shopy. A v neposlední řadě tým lidí, který pro vás Utukutu tvoří, dennodenně vyrábí a s láskou se o vás stará, aby se vám u nás hezky nakupovalo.

Jsme na vás hrdí, že jste se rozhodli nákupem podpořit poctivé řemeslo a lidi, kteří mu dávají  krásnou podobu. Podobu, která pomáhá dětem s objevováním světa bezpečně a hravě. 

 

 

Rychle do E-SHOPU prozkoumat naše hračky a pohybové pomůcky

 

 

  

Znáte z televize

Ocenění a kde o nás psali: Správná hračka, Živnostník roku 2017, Forbes (leden 2018), prkna Woudie hrají v představení Mimino divadla Minor, ocenění Maminka roku-podnikatelka 2019, Český Goodwill 2019

 

Zajímavé články:

Forbes - https://forbes.cz/mate-eshop-at-jste-svetovi-nechte-si-poradit-od-cecha-kteremu-se-to-povedlo/

iDnes - https://www.idnes.cz/finance/prace-a-podnikani/viktor-a-gabina-hrdinovi-utukutu-podnikani.A181011_053840_podnikani_mrs

Rozhovor s Lucií Václavkovou - https://lucie.vaclavkova.com/gabi-hrdina-ze-statni-spravy-k-houpacimu-prknu/

Fučík - https://www.fucik.cz/publikace/rozhovor-s-viktorem-hrdinou/

Montessori praxe - Rozhovor

Blesk - Hravé prkno, které rozhýbe celou rodinu 

emimino - Gábina propojila dospělácký svět s tím dětským - příběh

czechdesign - Vyrůstat s designem od mala

 

My vám máváme z Utukutu a děkujeme vám za vaší podporu při výběru hraček a sportovních pomůcek pro děti i dospělé.

Na FB přidáváme medailonky k Utukutu partičce, přečíst si je můžete tady.

 

utukutu-crew-2 utukutu-crew-3 utukutu-crew-4 utukutu-crew-5 utukutu-crew-6 utukutu-crew-7 utukutu-crew-8 utukutu-crew-9 utukutu-crew

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení