O nás

 

   

 

Utukutu jsou designové pomůcky a hračky 

vymyšlené na míru potřebám dětství.

 

Na okraji Prahy, v malé truhlářské dílně, vyrábíme od roku 2014 produkty Utukutu. Dřevěné, barevné hračky pro děti, které rozvíjí jejich pohyb a fantazii. A hlavně děti neskutečně baví. Utukutu má i tým vlastních dětí, celkem 12 kousků, se kterými vždy vše pečlivě zkoušíme a testujeme.

 

 

 

Proč Utukutu?

  • Kvalita je pro nás nadevše. A naše filosofie trochu nabourává dnešní stereotyp. My totiž vyrábíme hračky, které vydrží dlouhá léta. Díky výběru a zpracování poctivých materiálů to můžeme zaručit.  
  • Vždy myslíme na bezpečnost. Hračky testujeme v akreditovaném institutu pro testování a certifikaci hraček a splňují nejpřísnější EU normy.
  • Rodinná výroba nám dovoluje si s vašimi objednávkami vyhrát. Máme možnost se postarat o každého Utukutu fandu. Můžeme se vám věnovat i v dnešní zrychlené době.
  • Utukutu je nadčasové a funkční. Naše nápady a designy pipláme do posledního detailu a vznikají tak krásné funkční výrobky, které budete moc používat dlouhá léta. Dědit je budou ještě děti vašich dětí, pokud jim dáte dostatečnou péči. 
  • Jsme ekologičtí. To už je snad v dnešní době norma, no ne? Naše hračky jsou vyrobeny ze dřeva ze šetrně obhospodařovaných lesů. Obaly našich výrobků jsou plně recyklovatelné. Pro barvení používáme pouze kvalitní, certifikované a ekologické oleje, barvy a laky, které vyhovují normě EN 71. Používaná lepidla nakupujeme od renomovaných evropských výrobců a jsou rovněž certifikována pro nejmenší děti.
  • Spolupracujeme s odborníky na zdravý pohyb dětí - rekreology, fyzioterapeuty, sportovci, ...
  • Pro spolupráci si vybíráme obchody a e-shopy, které mají stejné smýšlení o světě jako my. Nebojte se proto nakupovat ani u nich.
  • Nákupem Utukutu podpoříte lidi, kteří milují řemeslo a dávají mu hlavně díky svým dětem krásnou podobu. Podobu hraček, které v sobě snoubí kus přírody a pozitivní energie.

 

ROZVÍJÍ A BAVÍ

Od prvního prkna dodnes sami zajišťujeme celou výrobu, všechny produkty vymýšlíme a zkoušíme, vylepšujeme, kontrolujeme, balíme a posíláme k vám. A od prvního prkna nás to pořád moc baví. 

Utukutu naše životy velmi ovlivnilo. Vzniklo díky našim dětem a jejich potřebám. Milujeme samotné produkty i jejich výrobu. A baví nás děti, kteří k Utukutu přistupují s dětskou otevřenou myslí a fantazií.

 

Rychle do E-SHOPU prozkoumat naše hračky a pohybové pomůcky

 

Znáte z televize

Ocenění a kde o nás psali: Správná hračka, Živnostník roku 2017, Forbes (leden 2018), prkna Woudie hrají v představení Mimino divadla Minor, ocenění Maminka roku-podnikatelka 2019, Český Goodwill 2019

 

Zajímavé články:

Forbes - https://forbes.cz/mate-eshop-at-jste-svetovi-nechte-si-poradit-od-cecha-kteremu-se-to-povedlo/

iDnes - https://www.idnes.cz/finance/prace-a-podnikani/viktor-a-gabina-hrdinovi-utukutu-podnikani.A181011_053840_podnikani_mrs

Rozhovor s Lucií Václavkovou - https://lucie.vaclavkova.com/gabi-hrdina-ze-statni-spravy-k-houpacimu-prknu/

Fučík - https://www.fucik.cz/publikace/rozhovor-s-viktorem-hrdinou/

Montessori praxe - Rozhovor

Blesk - Hravé prkno, které rozhýbe celou rodinu 

emimino - Gábina propojila dospělácký svět s tím dětským - příběh

czechdesign - Vyrůstat s designem od mala

 

My vám máváme z Utukutu a děkujeme vám za vaší podporu při výběru hraček a sportovních pomůcek pro děti i dospělé.

Na FB přidáváme medailonky k Utukutu partičce, přečíst si je můžete tady.

 

utukutu-crew-2 utukutu-crew-3 utukutu-crew-4 utukutu-crew-5 utukutu-crew-6 utukutu-crew-7 utukutu-crew-8 utukutu-crew-9 utukutu-crew

 

 

Dotace EU

V roce 2019 získala firma Utukutu s.r.o. podporu z Evropských strukturálních a investičních fondů, realizovanou skrz Operační program Praha - pól růstu ČR a čerpanou přes první výzvu Specializovaných voucherů (reg.č. CZ.07.1.02/0.0/0.0/16_027/0000607).

Podpora byla mířena na účast firmy Utukutu s.r.o. s projektem "Kiklop" v místě realizace Praha, za účelem vytvoření nového produktu a uvedení do sériové výroby a prodeje. Očekávaným výstupem je nový produkt, splňující filosofii firmy Utukutu. Bude sloužit pro pohybový rozvoj dětí.

Projekt "Kiklop" je spolufinancován Evropskou unií.

 

V roce 2021 získala firma Utukutu s.r.o. podporu z Evropských strukturálních a investičních fondů, realizovanou skrz Operační program Praha - pól růstu ČR a čerpanou přes první výzvu Specializovaných voucherů (reg.č. CZ.07.1.02/0.0/0.0/16_027/0000607).

Podpora byla mířena na účast firmy Utukutu s.r.o. na projekt „Utukutu v obrazech“ v místě realizace Praha, za účelem vytvoření prezentačních videospotů. Očekávaným výstupem je 7 videí, které firmě pomohou jak v brandbuildingu, a také v podpoře prodeje i opečování koncového zákazníka.

Projekt „Utukutu v obrazech“ je spolufinancován Evropskou unií.

 

 

logolink-OP-PPR

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení