Prodejna Utukutu

Adresa:

Korunní 76, Praha 10 - Vinohrady

Otevřeno každý všední den od 10:00-17:00 hod

Telefon:

Chcete-li zkontrolovat dostupnost nějakého produktu přímo na místě: 739579499

 

neobyčejné hračkářství, kde děti nenutí vybírat očima

Prodejna Utukutu

Radost pohledět

Jakmile do dveří na adrese Korunní 76 vstoupíte, je vám jasné, že vás čeká neobyčejný zážitek. Prostor s bohatou historií má sám o sobě svůj genius loci, avšak promyšlený interiér s designovými hračkami z něj udělali hračkářství, na které budou rodiče i děti s radostí vzpomínat.

 

Utukutu radost je dětský obchod, jehož posláním je radostné a bezpečné dětství. Všechny značky, které tu najdete, mají zároveň důležitý závazek: podporovat udržitelnost a mít na vědomí, že „méně je více”. Děti toho nepotřebují moc, ale když už něco mají, mělo by to stát za to,” popisuje majitelka Gábi, která si to, co zaplní police jejich prodejny, pečlivě vybírá.

Prodejna Utukutu
Prodejna Utukutu

Děti mizí na houpačkách...

Klasický stres „nešahej, neber to, nerozbij” vás v tomto hračkářství určitě nečeká. Motto prodejny totiž zároveň odpovídá tomu, co Utukutu nejlépe vyjadřuje - všechny pomůcky jsou ušité na míru dětem, a to doslova. Mohou si tak vyzkoušet nejen jejich legendární houpačku Spectru, ale také učící věž Kidhelper, která zde slouží jako stupínek k pokladně.

Děti touží poznat svět. Chtějí se hýbat a experimentovat. Nám je jasné, že tady nebudou stát jako solný sloup, protože to zkrátka není jejich přirozenost. A tak je tady pořád dost pohybu a jak vidíte, taky mnoho radosti”, usmívá se Gábi, která zároveň ukazuje, co je pro ni na hračkách důležité.

Prodejna Utukutu
Prodejna Utukutu

Nesmrtelná hračka, zn. po generace

Když se manželé Hrdinovi rozhodují, co zde budou rodičům a dětem nabízet, je pro ně důležité, aby se dané značky co nejvíce podobaly té jejich vlastní - kvalitní materiál, bezpečí, udržitelnost, ekologie, funkčnost a nadčasovost, to jsou hlavní charakteristiky, bez kterých se do vinohradské prodejny žádný produkt nedostane. Hračka by také měla sloužit k rozvoji dětského potenciálu, a to tak, aby děti jen tak neomrzela. Proto zde najdete v hojném zastoupení také tzv. open-ended hračky (velmi oblíbené v montessori a waldorfských školách), u kterých není jen jedna možnost hraní, ale děti si jich postupně objevují více a více.

Od miminek, až po školáky

Každý den se v prodejně objeví někdo, kdo si s výběrem hraček neví rady - nejčastěji se jedná o nákup dárků do porodnice, k prvním narozeninám, křtinám atp. A to je pak Gábi ve svém živlu - hračkám a pomůckám totiž opravdu rozumí a zákazníkům pomáhá vybrat tak, aby nešlápli vedle. Jako dárek pro miminka nejčastěji doporučuje značku WeeGallery nebo Ababu, k prvním narozeninám vede houpačka Spectraučící věž Kidhelperkorkové hračky Elou. Naprostým hitem tohoto léta jsou pak balanční kameny Stepelsteinmontessori pomůcky pro předškoláky.

Prodejna Utukutu
Prodejna Utukutu

Chtějí se vracet děti i rodiče

Děti i dospělí jsou z tohoto hračkářství paf a jen co to pokladnička znovu dovolí, chtějí se vrátit.

„Už teď tu mám pár malých zákazníků, kteří si na naše věci spoří a pravidelně se vrací - například pro dinosaury, autíčka nebo dřevěná zvířátka. Vědí, že je to dražší a že to nemohou mít všechno hned, a to mi přijde super. Děti si takových hraček více váží a zároveň rodiče ví, že se nejedná o cetku, která by jim mohla nedej bože ublížit.”

Smysly a potřeby

Celý sortiment Utukutu showroomu vytváří radostnou a barevnou atmosféru, která na rozdíl od jiných hračkářství nepřehlcuje smysly a co víc, bere v potaz to, co děti skutečně potřebují. A jak říkala majitelka Gábi hned na začátku, děti toho skutečně nepotřebují mnoho. To málo, co bude stát za to, pak určitě objeví právě v Utukutu radosti.

Prodejna Utukutu

 

 

Prozkoumat e-shop (3)

Zpět do obchodu