Oblíbené (0)

To jsme my

První houpací prkno jsme udělali v roce 2014 pro naši dceru. Měla problémy s motorikou a cvičení předepsaná fyzioterapeutkou nepomáhala. Dlouho jsme hledali, co by jí mohlo pomoci, až jsme pochopili, že vymyslet si to budeme muset sami.

Místo pomoci jsme proto začali hledat inspiraci. Viděli a přečetli jsme toho spoustu, nakoukli jsme pod pokličku waldorfské pedagogiky a nakonec nás po týdnech hledání ohromilo jednoduché ohnuté prkno.

Požádali jsme tedy své kamarády-truhláře o výrobu několika zkušebních kousků a nestačili se divit, jaké nadšení prkna u dětí vyvolala a co všechno je s nimi napadlo dělat. Bylo zřejmé, že jsme nevyrobili jen fyzioterapeutickou pomůcku, ale že máme v rukou úžasnou multifunkční hračku, s kterou si děti užijí mnohem víc zábavy, než jsme si dokázali představit.

A tak následovalo zdokonalování, plánování a počítání, první kousky na prodej a radost z nadšených reakcí. Když bylo zřejmé, že houpací prkno na trhu uspěje, začali jsme vymýšlet i další hračky, které dětem přinesou jak prospěch z pohybu, tak radost.

 

Od prvního prkna dodnes sami zajišťujeme celou výrobu, všechno na koleně vymýšlíme a zkoušíme, vylepšujeme, kontrolujeme, balíme a posíláme k Vám. A od prvního prkna nás to pořád moc baví.