Cesta k houpacímu prknu

Houpací prkno (jmenoval se tak v tu dobu produkt i náš eshop) vzniklo před několika lety. Cesta k němu to byla dlouhá a klikatá.

Potkaly a seznámily jsme se na Mamafestu. Na první pohled bylo jasno, že jsme si padly do oka. Poznávání nových lidí totiž k Utukutu neodmysltelně patří. A tak je to i s tímto článkem. 

Napsala ho Lucie Václavková, kariérová lektorka a poradkyně, která při svých kurzech a konzultacích propojuje personalistiku, kariérové poradenství a marketing.

A i proto mi bylo potěšením udělat s ní rozhovor.

 

V rozhovoru se dočtete, jak jsem se dostala k Houpacímu prknu a začátku podnikání.

Jaké to je podnikat a přitom být i maminkou malých dětí.

A také, jaké to je podnikat se svým mužem :)

Část rozhovoru vám přikládám.

 

Gabriela pracovala spokojeně několik let ve státní správě, kam se jí podařilo vrátit i po narození dětí.

Čím dál víc ale měla pocit, že chce být paní svého času a sama rozhodovat, na čem a kdy bude pracovat.

Ten správný nápad na podnikání přišel vlastně náhodou, když hledala pro svoji malou Zoe pomůcku, která by nenásilnou a hravou formou rozvíjela její hrubou motoriku.

Dnes s manželem a kamarády vyrábí a prodává houpací prkna pod značkou Utukutu, jež z malé dílny u Prahy putují do celého světa. 

 

Jaké máš plány do budoucna?

Ve firmě je pro nás velkou výzvou vyspecifikovat, v jak velkém týmu jsme schopni pracovat, aby nám spolu bylo dobře a opravdu to vyharmonizovat.

 

Co se týče našich výrobků, vidím velký potenciál v přenášení pohybu do domácnosti, zpomalovat tu dnešní uspěchanou dobu a rozvíjet fantazii dětí a dospělých jinak než přes mobilní technologie.

Vím, že by bylo nejlepší vyrazit do lesa, ale pro mnoho z nás je to možné jen o víkendu. Tak se snažíme přinést kus lesa domů.

 

Chceme také naučit babičky a ostatní příbuzné, že je lepší našetřit na jednu pořádnou hračku než kupovat šest plastových dárků.

 

 

Přečtěte si ho celý zde: https://lucie.vaclavkova.com/gabi-hrdina-ze-statni-spravy-k-houpacimu-prknu/

 

Za Utukutu tým

Gábi Hrdina

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení