Kam zmizela duha?

Někde se nám mihla před okem. Náhodou jsme na podobnou narazili na internetu.

Houpačka byla ale nedostupná a nikdo ji nevyráběl.

Hledali jsme člověka, který ji vymyslel, což v dnešním světě můžete osobní rešerší na online patentových úřadech anebo oslovíte přímo odborníky, kteří takové zkoumání udělají za vás (což je ale o poznání dražší cesta, kterou jsme se, jak teď víme, měli dát). Nenašli jsme. A tak jsme se do ní pustili.

 

Výroba houpačky pro děti a její uvedení na trh, je dlouhá cesta. První krok je měření a kreslení. Čtení norem a přemýšlení nad každým rozměrem, aby houpačka byla bezpečná. Výroba prototypů a domácí a kamarádské zkoušení. Houpačku vyzkoušelo mnoho a mnoho dětí různého věku a velikostí.

Následně cestovala do Technického úřadu, kde ji podrobili pečlivému zkoumání po materiálové a hlavně po mechanické stránce. U takovýchto hraček hraje roli každý milimetr. Zkoušky jsou nákladné jak na finance, tak na čas. Protože i když máte při výrobě k ruce normy, někdy si je nevysvětlujete správně či dojde k posunutí jednoho prkénka a jste zase na začátku.

Uvedení houpačky do stavu, kdy jsme si byli stoprocentně jistí, že je v prvé řadě bezpečná, krásně ladná a hodně zábavná pro děti, trvalo pět a půl měsíce. A barvy jsme dokonce ladili ještě dva měsíce poté. A jaká radost nastala, když houpačka nadchla i vás.

 

Víte jak to je. Když je něco krásného a neokoukaného (a možná někdy i okoukaného), najde se spousta dědečků, strejdů a lidí, co se do toho pustí taky. A díky tomu pak máte vy na výběr a můžete svobodně zhodnotit, od koho jakou hračku či jiný produkt pořídíte. V tom my vnímáme krásu dnešní doby. Žijeme v době, kdy máme na výběr. A to je pecka.

-----

Pro nás ale zůstává záhadou, s jakou lehkovážností se lidé pouští do nákupu hraček, zejména pohybových hraček, a nepřemýšlí, zda jsou opravdu přesně domyšleny a zda je použitý materiál opravdu vhodný. V tento moment je potřeba rozlišovat detaily. Nejen cenu. A v ceně se zákonitě musí promítnout veškerý čas, prototypy, technické a mechanické zkoušky.

-----

Ale zpět k tématu – kam zmizela duha

Oslovila nás žena, která ji vymyslela. A ač jsme žádali o možnost spolupráce - nedomluvili jsme se. A protože ctíme nápady jiných lidí, upouštíme od výroby této houpačky.

Skvělé je na tom to, že nás to posunulo. Máme nového člena týmu, který má oko na vizuály, a budeme společně ladit další hračky a pomůcky. A i když víme, že jsme puntičkáři a nepustíme na světlo světa produkt, se kterým si nebudeme stoprocentně jisti, a že to bude trvat pěknou řádku dní, těšíme se na to.

 

Buďte s námi, protože vás a vaše děti čekají skvělé věci. A to už teď vidíme na dětech našich :)

 

Naše nová houpačka se jmenuje Spectra - seznamte se.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení