Noční světýlko Amber do zásuvky

Noční světýlko do zásuvky se senzorem soumraku, jehož světlo nenarušuje spánek. Hodí se jako orientační osvětlení do chodeb, koupelen či WC. Nebo jako noční světlo pro děti. 

Skladem
459 Kč
Kategorie: E-shop

Světlo se automaticky rozsvítí po soumraku. Spotřeba pouhých 0.3W. Má jemné velmi teplé světlo (amber), které neblokuje produkci melatoninu.

Klíčovým rozdílem oproti běžnému světýlku je to, že neobsahuje prakticky žádné množství modrého světla, a díky tomu nenarušuje spánek. Teplota světla je 1600 kelvinů s vrcholem v 620 nm.

463c1bbe04b138-spectrum-svetlo-do-zasuvky-zosiii

 

Modré světlo není vhodné pro spánek, protože skrz gangliové buňky v oku posílá do mozku signály, které blokují produkci hormonu melatoninu. Jeho nedostatek bude znamenat to, že se vám bude hůře usínat. A pokud usnete, tak po nějakou dobu spánek nebude regenerační a je velká pravděpodobnost, že se vám nebude ani dobře vstávat. Detailně to popisujeme a vysvětlujeme v kapitole o modrém světle.

Pokud se před spánkem nebudete vystavovat modrému světlu, budou naopak vaše cirkadiánní hormony fungovat správně a díky vysoké hladině melatoninu večer a vysoké hladině kortizolu ráno se vám bude dobře usínat a dobře spát. Obzvlášť vhodné to je pro děti a dětský spánek.

90 minut před spánkem byste si vy ani vaše děti neměli svítit normální žárovkou a koukat do obrazovek televizí či telefonů.

Je to jednoduché, stačí jen správný zdroj světla!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu