Dřevěný triangl Climbou

Climbou triangl je psychomotorická pomůcka, která podnítí psychický a tělesný rozvoj dítěte, a to bez toho, aniž by jim do toho pořád kafrali dospělí. V bezpečném prostředí si tak děti osahávají a trénují svou tělesnou koordinaci, zažívají pocity úspěchu, rozvíjí hrubou motoriku a ano, i možnost bezpečného padání k těmto dovednostem neodmyslitelně patří.

Držák na zeď ?
Vyrobíme do 4 týdnů
3 640 Kč 3 640 Kč / 1 ks
Kategorie: Montessori pomůcky
? Věková skupina: 1+
climbou-pikler-triangl-utukutu
Bestseller Videonávod

Už před 100 lety se řešilo, co dělat s dětmi, když je počasí takzvaně na draka. A nejen to. Za touto vychytávkou stojí maďarská pediatrička Emmi Pikler, která zdůrazňovala, že nejvíce objevů musí udělat dítě samo. Vycházíme z jejího doporučení. 

Od kdy je trojúhelník vhodný?

Určený je již pro malá batolata, která se teprve chystají objevovat svět výšek. Až v pozdějším věku se odváží vystoupat na první stupínky. Možná si vás k sobě přivolají na pomoc, až jejich odvaha při sestupu dolů trochu opadne. Postupným tréninkem se ale nakonec dostanou až k jeho samotnému vrcholu a začnou si osvojovat další dovednost - přelézání. A v tu chvíli začne ta pravá radost ze sebezdokonalování.

Dřevěný triangl Climbou

Triangl a jeho přínosy

  • Rozvíjí koordinaci ruka-oko-noha
  • Posiluje střed těla
  • Podněcuje růst sebedůvěry
  • Tím roste samostatnost
  • Podporuje soustředění
  • Podněcuje kreativitu
  • Prvek nekonečné tedy open-ended hry

Bezpečnostní prvky

Na trhu najdete již několik podobných produktů. Je potřeba věnovat pozornost jeho bezpečnosti. Níže uvádíme nejdůležitější prvky, díky kterým byl náš Climbou triangl certifikován jako hračka pro děti od 1 roku.

Dřevěný triangl Climbou

Aretační šrouby

Díky kterým dítě samo trojúhelník nesloží ani nerozloží, při manipulaci s trojúhelníkem se tedy ani nemůže sám složit a spadnout.
Dřevěný triangl Climbou

Vzdálenost tyček a pružnost tyček

Ergonomicky správně vzdálené  a jsou jednotlivě šroubované a napevno zabezpečené.
Dřevěný triangl Climbou

Rozšířená podstava

Rovné nohy s velkou styčnou plochou a stabilizační spodní tyčka, díky kterým nedojde k převrácení.
Dřevěný triangl Climbou

Výška odpovídající filozofii E. Pikler

Díky které se dítě naučí případně i bezpečně padat.Důležité informace

Climbou triangl dodáváme v rozmontovaném stavu. Kromě nedočkavého dítěte a minimální zručnosti, potřebujete jen kladívko, vše ostatní najdete v krabici.

Technické parametry

Materiál: březová překližka a bukové dřevo s jedinečnou přírodní kresbou. Rozměr: výška 60, šířka 68, hloubka 75 cm (rozložený žebřík). Váha: 8 kg. Nosnost: 60 kg. Doporučený věk: 1–6 let. Přepravní box má velikost 84x22x10 cm. Climbou triangl je ve shodě se specifikovanými normami a odpovídají ČSN EN 71, č.1-3 o nezávadnosti a bezpečnosti. Tento certifikát udělil Technický a zkušební ústav.Utukutu je tu pro děti rodičů s dobrým vkusem a smyslem pro humor

Utukutu vzniká v rodinné dílně v Čechách. Všechna činnost probíhá v malých sériích, ručně. Při výrobě Utukutu je potřeba několika páru rukou a následně několika párů očí, abychom vše perfektně vyrobili a zkontrolovali. K vám domů se tak dostává jedinečný, v Čechách vyroben, kus dřeva, který při troše péče bude dědit další generace.   

Climbou triangl jako domácí prolézačka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu