Tipy na indoor aktivity pro děti na sychravé podzimní dny

Nedávno se na zpravodajském portále iDnes.cz objevil náš článek o tom, jak nejlépe trávit čas doma s dětmi. Během minulých covidových restrikcí možná mnozí z nás zjistili, že to nemusí být vždy procházka růžovou zahradou. A jelikož tu opět máme podzim, je tohle téma zase aktuální. Proto jsme se jej v Utukutu rozhodli rozebrat pro naše věrné zákazníky a čtenáře více dopodrobna.

 

Jaký jsme měli denní rozvrh s dětmi během karantény jsme vám již popsala. Ráda bych navázala a podělila se o tipy k využití našich Utukutu hraček a pomůcek, které jsem odpozorovala na našich dětech a dětech kamarádů.

Učící věž aneb děti v kuchyni

Utukutu_indoor aktivity 27

 

Všechny chytré příručky nám dokážou vysvětlit, že není nad čas strávený s dítětem. Ale kde brát pořád nové nápady, obzvlášť, když každé dítě je trochu jiné a rádo se rozvíjí jinak.

 

V čem se však děti shodují, je zvídavost. Jakmile mají děti před sebou nějakou novou výzvu nebo se musí soustředit na tvůrčí a kreativní činnost, rázem se uklidní. K tomu vám poslouží učící věž KidHelper. Děti se díky ní bezpečně dostanou do větších výšek, takže Vám v kuchyni můžou pomáhat například s omývání ovoce a zeleniny, mícháním salátu nebo třeba s vykrajováním perníčků. Šikovnější děti pod dozorem zvládnou i krájení či škrábání

 

Ačkoliv jsem slíbila zvídavost a klid, buďte i tak připraveni na pravděpodobné vytírání převrhlé sklenice s vodou nebo zametání vysypané mouky. Přeci jen to chvíli trvá, než si děti motoriku vytrénují, proto mějte trpělivost! :)

 

Záchranná brzda pro náročné dny: Houpačka Spectra s Climbou trianglem a deskou

Utukutu_indoor aktivity 30

 

Všichni známe dny, kdy absolutně nic nestíháme a potřebujeme rychle navařit, rychle vyprat, rychle vyžehlit a vyřídit při tom spoustu telefonátů. V takové dny bohužel nemáme čas na společné vaření s dětmi, proto přijde vhod, když se děti dokážou zabavit samy. Podle zpětné vazby pozoruji, že nejen u nás doma je velice oblíbená kombinace produktů Climbou piklerové triangl, Climbou deska a Houpačka Spectra.

 

Triangl je sice primárně parádní prolézačka, ale jakmile si přes něj děti přehodí deku a udělají z něj teepee stan, stanou se z nich indiáni, kteří budou triangl využívat jako místo k válečným poradám. Proto doporučuji je čas od času zkontrolovat :)

 

Utukutu_indoor aktivity 28

 

Při hraní není čas na odpočinek – to ví každé malé dítě! Proto by se mohlo zdát, že houpačka Spectra bude ležet nevyužita v koutě. Děti jsou však nápaditá stvoření, Spectra proto mnohokrát poslouží jako tunel, garáž, hokejová branka nebo společně s dekou jako skrýš při hře na schovávanou.

 

Utukutu_indoor aktivity 29

 

Jakmile Spectru a Triangl obohatíte o Climbou desku, zajistíte dětem luxusní zábavu na dlouhé hodiny. Deska totiž dokáže posloužit jako most nebo skluzavka. A pokud ji opatříte lezeckými chyty, rázem se z vašeho dítěte stane vůdce expedice na dosud nepokořenou horu.

 

Polštářový ráj Bunkr Fun

Utukutu_indoor aktivity 32

 

Naše novinka, kterou si děti hned zamilovaly. Jak už název napovídá, tyhle matrace slouží především k zábavě o tvorbu různých bunkrů, hradů a opevnění.
Bunkr Fun jsou měkoučké, tudíž riziko, že se něco stane vašim dětem nebo nábytku, který dříve ke tvorbě bunkrů sloužil, se velmi významně snižuje.

 

Utukutu_indoor aktivity 31

 

Mladí „atleti a gymnasté” určitě Bunkr Fun využijí k nácviku různých přemetů, hvězd a stojek, kdy si z matrací vybudují ideální „doskočiště”.

 

Nechme to na dětech

Utukutu_indoor aktivity 33

 

Můžu vám radit jak chci, ale děti stejně vždy najdou pro věci a hračky ten nejlepší způsob využití. A to je dobře, jedině tak budou schopné rozvíjet kreativitu. 

 

Napište mi na e-mail, na Facebooku nebo v recenzích u produktů, jakým zkouškám vystavuje Utukutu vaše dítě.

 

A pokud se počasí přes den umoudří, nezapomeňte s dětmi vyrazit ven. Protože nic neprospívá dětem více než-li čerstvý vzduch a příroda. 

 

 

Tak ahoj z Utukutu 

Gábi Hrdina

 

 

Photocredit: Pavel Tůma, Natálie Honců, Ev Hrachověnachová, Evka Neuman

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení